ביטוח דירה

בית, כפי שאתם בוודאי יודעים הוא הנכס היקר ובעל הערך הרב ביותר לרוב הציבור. אסונות דוגמת שריפה, פריצה, רעידת אדמה, שטפון ופגעים בלתי צפויים אחרים עלולים להותיר משפחה שלמה ללא קורת גג וחסרת כל. בעבור מקרים מסוג זה בדיוק, קיים ביטוח דירה שעיקרו הוא לבטח את ביתנו מפני כל אותם אסונות בלתי צפויים.

ממה מורכב ביטוח דירה?

ביטוח דירה מורכב מ-2 חלקים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה שניתנים לרכישה ביחד או בנפרד.

ביטוח מבנה

מדובר בפוליסה אשר קבועה בחוק וזהה בכל חברות הביטוח. ביטוח זה מכסה נזקים למבנה הנכס (כגון קירות, תקרה ורצפה), אביזרים המחוברים אליו דוגמת חלונות, דלתות ונזקים לתשתיות כמו צנרת המים, החשמל, טלפון וכד'. מדובר בנזקים אשר עלולים להתרחש כתוצאה מאש, התפוצצות, פגעי מזג האוויר, נפילת כלי טיס או חפצים ממנו, מגע או התנגשות של כלי רכב בדירה ועוד. עלות ביטוח המבנה כוללת את עלות בניית הדירה ללא ערך הקרקע, בהסתמך על כך שהקרקע נותרת גם לאחר רעידת אדמה, לכן, הפיצוי שנקבל יהיה נמוך משווי הדירה. בהנחה שעלויות הבנייה מתייקרות בכל פעם, מומלץ לבקש מחברת הביטוח פוליסת ביטוח על סכום ביטוח גבוה יותר.

ביטוח תכולה

לעיתים תכולת הדירה יקרה ומשמעותית למדי (כמעט כמו המבנה) כך שקיים רצון לבטח גם אותה. תכולת ערך יקרה כוללת בין היתר תכשיטים ומכשירי חשמל יקרים. כאשר רוכשים ביטוח תכולת דירה, חברת הביטוח שולחת סוקר מטעמה בכדי לאמוד את שווי התכולה כך שיהיה רישום מסודר של פרטי התכולה וסכום כל פריט עבור פוליסת הביטוח. את התכולה ניתן לבטח גם כן מפני מקרים כמו שריפה, פריצה, הצפה ועוד. חברות ביטוח רשאיות לדרוש התקנת מיגון כנגד גניבה או פריצה כמו: פלדלת, מנעול רב-בריח, מערכת אזעקה ועוד.

לסיכום: ביטוח דירה חשוב במיוחד על מנת להיות בראש שקט בכל הקשור לנכס החשוב ביותר שלכם.
יחד עם זאת, חשוב לשים לב לפרטים הקטנים, מרכיבי פוליסת ביטוח דירה ועוד.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לביטוח דירה – צור קשר