פנסיה

כדי ליהנות מאורך החיים אליו הורגלתם עד כה חשוב להתחיל לחסוך מגיל צעיר כמה שיותר ולהתאים את החיסכון הפנסיוני לגילכם ולמצבכם האישי והכלכלי תוך התחשבות באופי חייכם, מעבר בין עבודות, חתונה, הרחבת המשפחה, עלייה בשכר ועוד.

מכשיר חיסכון קצבתי לטווח ארוך הפופולארי ביותר בישראל. מכשיר זה מנוהל בחברות הביטוח ובתי השקעות ומיועד עבור שכירים ועצמאים כאחד. חיסכון זה מעניק הבטחת קצבה בגיל הפרישה וכולל בתוכו מרכיב ביטוחי של מוות ונכות. עלויות קרן הפנסיה נמוכות מהחלופות הקיימות היות ואין גוף מנהל שלוקח על עצמו את הסיכון המפוזר בין כלל המבוטחים. קצבת קרן פנסיה ניתנת בכל אחת מהדרכים הבאות: קצבה חודשית בהגעה לגיל הפרישה, קצבת נכות במקרה של אובדן כושר עבודה או קצבת שארים הניתנת לקרובי משפחתו של המבוטח לאחר מותו.

יתרונות קרן הפנסיה

המוצר הפנסיוני הזול ביותר ביחס לחלופות הנובע מעלות דמי ניהול (מההפקדה ומהצבירה) הזולים ביותר. בקרן הפנסיה קיים מרכיב ביטוחי (להבדיל מהמוצר המתחרה קופת גמל) נוסף על החיסכון עבור הפרישה. כמו כן, יתרון בדמות פטור ממס רווח הון על חיסכון זה.

חסרונות קרן הפנסיה

החיסרון המרכזי בקרן הפנסיה הוא קנס כספי של 35% מסה"כ החיסכון הצבור בעת משיכה מוקדמת או שאינה לפי חוק. בשונה מביטוח מנהלים המבוסס חוזה, קרן הפנסיה מבוססת על תקנון הניתן לשינוי.

לסיכום: קרן פנסיה היא החיסכון הפנסיוני הבסיסי ובעל העלויות הנמוכות ביותר. חיסכון זה מכיל מרכיב ביטוחי חשוב במיוחד עבור כל אדם (שכיר או עצמאי), מנגד חשוב לזכור כי היות ומדובר במוצר המבוסס תקנון ולא חוזה, תנאיו עלולים להשתנות מפעם לפעם שלא לטובת המבוטח.

לקבלת הצעה ומידע נוסף בנוגע לקרן פנסיה – צור קשר