הלוואות מקרן פנסיה

צריך הלוואה? כדאי לשקול שוב פנייה לבנק, לחברות כרטיסי האשראי או למימון חוץ בנקאי. הלוואות בתנאים נוחים ובריבית טובה קיימים בחסכונות הפנסיוניים השונים ביניהם קופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה.

מהם הלוואות מקרן פנסיה?

קופות פנסיות בדומה לתכניות חיסכון אחרות מאפשרות הלוואת כספים כנגד הסכומים המופקדים בהן.
הלוואת פנסיוניות אינן כרוכות בקנסות כפי שקורה במשיכת כספים מתכניות פנסיוניות.
במידה והלווה עמד בהחזר ההלוואה אין כל פגיעה בחיסכון לגיל הפרישה.
הלוואות מקרן פנסיה ניתנות גם לתקופות ארוכות לרוב בריבית נמוכה יותר מזו תכניות חיסכון רגילות.

מהם היתרונות בהלוואות מקרן פנסיה?

*ריבית – באופן כללי, הלוואות מקרן פנסיה הינן בעלות ריבית נמוכה משמעותית מזו הניתנת ע"י הבנקים, חברות האשראי וחברות מימון חוץ בנקאיות וזאת משום שהקופות נותנות הלוואות ללא סיכון מצדן, במידה והלווה לא עומד בהחזרים, הקופה יכולה פשוט למשוך את הכסף מכספי הפנסיה שלו. (הדבר עלול להיות גם כן חסרון ללווה אשר לא עומד בהחזרים ועלול לפגוע בכספי הפנסיה שלו).
*עמלות וקנסות – בכל ההלוואות המבוססות על המוצרים הפנסיוניים אין כל עמלות וקנסות פירעון מוקדם.
*ערבים ובטחונות – הלוואות מקרן פנסיה אינן מצריכות ערבים לביצוע ההלוואה וכספי החיסכון משמשים כעירבון להלוואה.

​​מה זו המסלקה הפ​​נסיונית?

מדובר בפרויקט שיזם משרד האוצר על מנת לאפשר העברת מידע מלא לגבי כלל החסכונות הפנסיוניים של כל אחד מאתנו. המסלקה מאפשרת לכם ולמומחה הפנסיוני מטעמכם לקבל תמונת מצב מקיפה ומדויקת של החסכונות שלכם בכל החברות; אילו סכומים צברתם, מהם דמי הניהול אותם אתם משלמים, אילו כיסויים ביטוחים יש לכם ומהן התשואות שלכם. היתרון המרכזי במסלקה הוא האפשרות לראות את כל הנתונים במרוכז במקום לצבור דוחות ומכתבים אינסופיים. בנוסף, המסלקה מאפשרת לכם לב​צע פעולות בחיסכון הפנסיוני באופן פשוט, זול ואמין.

איתור כספים אבודים:

בהנחה ומצאתם כספים אבודים וחסכונות הרשומים על שמכם? כעת נשאלת השאלה מה עושים איתם.
בגדול, עומדות בפניכם 3 האפשרויות הבאות:
1. משיכת הכספים– בין אם לטובת פירעון הלוואות, תשלום עבור שכר לימוד, שירות מסוים, שדרוג הבית או העסק והרשימה עוד ארוכה.
2. העברה לחסכונות פעילים אחרים– חשוב לשים לב כי התנאים במוצר אליו אתם מעבירים את הכספים עדיפים על פני אלו הקיימים, הרי שאם זהו אינו המצב אולי יוטב להשאיר את הכסף במקומו.
3. השארת הכסף במקומו ומעקב אחריו– במידה והתנאים הנוכחים טובים לעניות דעתכם השאירו את הכסף במקומו וודאו כי אינכם משלמים דמי ניהול, עמלות או ריביות הגבוהות מן הממוצע. כמו כן הקפידו להעביר את פרטיכם המעודכנים לגוף המנהל את הכסף עבורכם כדי לקבל דוחות עדכון תקופתיים.

חשוב לזכור: הלוואות מקרן פנסיה כוללות תנאים נוחים אך זכרו שאתם לוקחים כסף על חשבון העתיד, לכן הקפידו שההלוואה הזו תוחזר ולא תפגע בפנסיה העתידית שלכם. איתור כספים אבודים באמצעות המסלקה הפנסיונית היא בדיקה קצרה שיכולה להשתלם מאד – אל תוותרו עליה.

לקבלת הצעה ומידע נוסף בנוגע להלוואות מקרן פנסיה ואיתור כספים אבודים – צור קשר: