ביטוח משכנתא

עומדים בפניי לקיחת משכנתא מהבנק לצורך רכישת דירה? ביטוח משכנתא הוא תנאי חובה למקרה שחלילה לא תוכלו לעמוד בהחזר התשלומים אליו התחייבתם ומורכב משני ביטוחים שונים: ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה לדירה.

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא נועד ראשית להגן על הבנק, אך בפועל חשיבותו עבור הלווה ובני משפחתו גבוהה לא פחות.
זאת מאחר והוא מאפשר שמירה על הנכס הגדול ביותר שלהם במקרים של מוות או נזק בלתי צפויים לדירה.
בנוסף, ביטוח זה שומר על בני המשפחה מפני הסיכון להיקלע למצוקה כלכלית בעקבות תשלומי המשכנתא.
בכל הנוגע למחירו של ביטוח משכנתא, ובדומה לכלל סוגי הביטוחים, מחירו משתנה מאדם לאדם בהתאם למצבו.

2 המנגנונים הקיימים לצורך ביטוח משכנתא:

*ביטוח חיים למשכנתא – במקרה שחלילה אחד מבני הזוג שלווים את המשכנתא מהבנק נפטר בטרם עת וסכום ההכנסות הצפוי של בן הזוג השני לא יוכלו לעמוד בהחזר התשלומים, יפנה הבנק אל חברת הביטוח ויתבע את יתרת הסכום שנותר כך שהנכס יישאר אצל המשפחה.

*ביטוח מבנה למשכנתא – כיסוי המיועד לבטח את הלווה ואת הבנק במקרה בו נגרם נזק משמעותי למבנה (כתוצאה מאסונות טבע, שריפות, רעידות אדמה וכו') אשר עלול להוריד את ערכו. ביטוח מבנה לרוב זהה בין החברות השונות וללא שינויים מהותיים וכפוף לתנאיו של המפקח על הביטוח הממונה על ידי משרד האוצר, כך שלא ניתן לגרוע ממנו אלא אך ורק להוסיף לכיסוי. בין היתר כולל ביטוח המבנה דיור חליפי במלון במידה ונגרם נזק למבנה שאינו ראוי למגורים עד לחצי שנה או עד לזמן שיפוץ המבנה.

לסיכום: ביטוח משכנתא נועד להגן במקור על הבנק, אך בפועל הוא מגן גם עליכם, לווי המשכנתא מפני פגיעה כלכלית משמעותית. ביטוח משכנתא הוא ביטוח שתצטרכו בשלב כזה או אחר בחיים, לכן טרם הבחירה מומלץ לברר אילו מסלולים מציעות חברות הביטוח והאם הנכם זכאים להטבות או הנחות כלשהן.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לביטוח משכנתא – צור קשר