איתור כספי פנסיה

ישראלים רבים חולמים על הרגע שבו יצאו לפנסיה ויחגגו את החיים, את הילדים ואת הנכדים.

נתונים של בנק ישראל מצביעים על מיליארדי שקלים "אבודים" שנמצאים בחזקתם של הגופים הגדולים במשק.

מהו איתור כספי פנסיה?

כולנו חולמים להגיע לגיל הפרישה, ולקבל את קצבת פנסיה מכובדת שתקנה תחושת ביטחון בגיל שכבר tאין באפשרותנו אפשרות לעבוד. למרות זאת נתון מדהים של בנק ישראל מצביע על כך 72% מאזרחי ישראל מגיעים לגיל פרישה ללא קבצה כלל, או שהקצבה אינה תואמת את הסכום שציפנו לקבל, מצב זה בדרך כלל נוצר כאשר החלפנו מקומות עבודה, מעסיקים שעברו על החוק ולא הפרישו כראוי או בכלל, השירות של איתור כספי פנסיה קיים על מנת לספק תשובות ותמונת מצב פנסיונית ולאפשר לכם לאתר כל הכספים האבודים.

איתור כספי פנסיה וכספים אבודים

איך מבצעים איתור כספי פנסיה בפועל?


יש מגוון אופציות לאתר כספים אבודים על ידי מגוון גדול של בעלי מקצוע וחברות שמציעות שירותים כאלה ואחרים, חברות ביטוח, קרנות, בנקים, גופים גדולים במשק אשר מחזיקים בכספים רבים של ישראלים וחלקם הגדול לא מכיר בעובדה שקיימים לו כספים אבודים.

על פי נתוני בנק ישראל קיימים מיליארדי שקלים ש שייכים לישראלים רבים, שאפילו לא מודעים על כך, אותם כספים יכולים לשמש כהכנסה נוספת, ואף עושים את ההבדל בין קצבת פרישה דלה, לקצבת פרישה מכובדת אשר תקנה ביטחון כלכלי, ואת האפשרות להנות מהחיים שאחרי הקריירה.

אך לא לדאוג יש חדשות טובות, בעזרת סוכני ביטוח מורשים ניתן לאתר את הכספים האבודים בקלות ובמהירות, ולחסוך מאות אלפי שקלים!

כספים רבים שצברתם במהלך השנים נמצאים אצל חברות הביטוח/ גופים גדולים במשק/ בנקים, ללא שום פעילות ומשמים גופים אלה למתן הלוואות, לכן נמליץ לבצע איתור כספי פנסיה ולנתב את הכספים לצרכים אישיים, השקעות, וחסכון לכל מטרה, חשוב לזכור פעולות מסוג זה מומלץ לבצע על ידי סוכן ביטוח ופנסיה מורשה מטעם רשות שוק ההון והביטוח.

איתור כספי פנסיה ואיתור כספים אבודים בהקדם יכולים לשמש לשיפור איכות החיים לפני גיל הפרישה ולאחריה, חשוב לזכור כי קרנות וקופות ללא דרישה וללא פעילות נמצאות בתוכנית הנפחתה משמש הקרנות נשחקות ולא צוברות תשואה, ובעצם נשחקות תחת אינפלציה ודמי ניהול.

אסור להזניח את הכספים שלכם!

חשוב לזכור כי הכספים האבודים והקופות שצברתם במשך השנים, שייכים לכם ויכולים לשמש לשיפור איכות חייכם וחיי משפחתכם, במידה ואתם חוששים מבירוקרטיה ניתן ומומלץ לפנות לחברה מקצועית שתלווה אתכם כל הדרך בתהליך, חשוב לזכור ‘, פעולות אלה עלולות לגרום נזקים רבים לחסכון שלכם לגיל הפרישה במידה ולא מבוצעות בידי סוכני ביטוח ופנסיה מורשים מטעם רשות שוק ההון והפנסיה.

היכן הכסף נמצא?

  • קרנות פנסיה, גמל, השתלמות.
  • קרנות נשכחות/ לא פעילות/ סגורות ממעסיקים שונים.
  • כספי ירושה אשר נמצאים בקרנות שונות או בחשבונות בנק אבודים.
  • קופות גמל וביטוחים שונים.
  • פיקדונות וחסכונות שאינם פעילים.

מדוע כספים רבים נשכחים ומוגדרים כ "כספים אבודים".

לא לדאוג, מדובר בתופעה נפוצה מאוד בכלכלה היום. עובדים רבים מחליפים מקום עבודה/ מקום העבודה עובר מיזוג, אזרחים רבים עוזבים את הארץ לעבודה וחוזרים כעבור שנים רבות מה שמשקה נורא לבצע מעקב מסודר אודות הכספים.

כך שהרבה מאוד משפחות ואזרחים מאבדים את הכספים והחסכונות שלהם, בנוסף חשוב לזכור שהאינטרס של הגופים הפנסיונים הגדולים במשק הוא להשאיר את כספכם בידם בתוכנית לא פעילה, כך אותם חברות משתמשות בכספים, ללא כל צורך בדיווח או מעקב לבעלי הקופות והכספים, לאחר שנים רבות של עבודה ניתן לבצע איתור כספי פנסיה או כספים אבודים מה שיאפשר שינוי באורח החיים ובאיכותם. חשוב לזכור פעולות אלה מומלץ ונדרש לבצע אך ורק מול גוף פנסיוני עם רישיון והיתר פעילות מרשות שוק ההון והביטוח.

 ניתן לאתר כספים גם לאחר 40 שנה!

חשוב לדעת כי ניתן לבצע איתור כספי פנסיה גם לאחר גיל הפרישה, ובכל גיל שבו תרצו לדרוש את כספכם והחסכונות שלכם. לאחר ביצוע איתור כספי פנסיה תוכלו לדרוש את הכסף, ואף לקבל פטור וחבילת הקלות מס, ובכך להבטיח קצבת פרישה גדולה ומכובדת.

תכנון פיננסי נכון לגיל הפרישה.

לאחר איתור כספי פנסיה או כספים אבודים, מומלץ ונדרש לבצע מעקב וניהול צמוד של כספי הגמל והפנסיה.

כאשר אתם מודעים ובשליטה על הקופות והכספים שנצברו וכמה כסף צברתם לאורך השנים ניתן להבטיח קצבת פנסיה מכובדת וגדולה לגיל הפרישה, אתר תקנה ביטחון וחיים נוחים יותר בגיל הפרישה.

אופציות לביצוע לאחר איתור הכספים :

  • משיכת הכספים : מדובר באופציה הנפוצה ביותר, כאשר מדובר באופציה פשוטה אך חשוב לזכור: משיכת כספים וניהול קופות פנסיה נדרש ומומלץ לעשות אך ורק מול סוכני ביטוח מורשים אשר ילוו אתכם בתהליך מול רשויות המס, ויקלו על התהליך.
  • איחוד קופות ואופטימיזציה : אפשרות מומלצת נוספת היא איחוד הקופות והעברה של הכספים מקופה לא פעילה לקופה פעילה וכך נרוויח הנחה משמעותית בדמי הניהול, תשואות מקסימליות, וכספים נוספים לגיל הפרישה המיוחל.
  • הלוואה גדולה בריביות משתלמות : אפשרות זו תקנה לכם הלוואה בסכום גדול יחסית ( עד 80% ) בריבית אטרקטיבית ואף אופציה להלוואת בלון ( הלוואה ללא תשלום חודשי ופירעון רק בפדיון הקופה).

יתרונות באיחוד קרנות פנסיה לאחר איתור כספי פנסיה.

איחוד קרנות וקופות פנסיה יכולה להכפיל ואף לשלש את כספי הפרישה ככל שיהיה לכם סכום גדול יותר בקופה פעילה כך תוכל הקופה לייצר תשואות גדולות יותר ולהגדיל את הסכום שתקבלו החל מגיל הפרישה, חוששים מהתהליך? ניתן לפנות לסוכן פנסיוני מורשה מטעם רשות שוק ההון והביטוח, שילווה אתכם בתהליך, יחסוך במיסים, ויהיה חזק מול רשויות המס והביטוח הלאומי.

ביצעתם איתור כספי פנסיה? אל תמהרו למשוך לפני קבלת יעוץ מקיף!

בדרך כלל מי שמעוניין לבצע משיכה לפני גיל הפרישה ישלם מס גבוה בגובה 35% מה שנועד לצמצם משמעותית את הפדיונות המוקדמים, במקרים מסוימים ובליווי סוכן ביטוח ופנסיה מורשה ניתן לקבל חבילת הטבות מס, הקלות שונות ויעוץ אשר ימצה את הזכויות שלכם מול הרשויות.

עדיין מבולבלים?

במידה ואתם חוששים מהתהליך ניתן לפנות לסוכן ביטוח ופנסיה מורשה מטעם רשות שוק ההון והפנסיה אשר ילווה אתכם לכל אורך הדרך ויהיה עבורכם כסוכן אישי מול הרשויות השונות, לאחר שתמסרו את הפרטים שלכם לסוכן נבצע עבורכם איתור כספי פנסיה או כספים אבודים, נזמין עבורכם מסלקה פנסיונית מהגופים הרלוונטיים כגון חברות ביטוח, בנקים, קופות גמל שונות אשר מחזיקים בכספים אבודים רבים.

תקבלו מאיתנו רשימה מסודרת אודות כל הנכסים הפנסיונים באיזה סכומים מדובר, מה התנאים של הפוליסה והקרנות השונות ויעוץ מה כדי לעשות עם הכספים כגון : איחוד קופות, חסכון משמעותי בדמי הניהול או משיכת הכספים.